C320C104K5R5TA
Overview:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.1uF X7R 10% LS=2.54mm
Market Inventory
Partner inventory information. Not updated in real time, so items may be sold out.
| Part Number | DC | Manufacturer | Quantity | Datasheet | Quote Request |
|---|---|---|---|---|---|
| C320C104K5R5TA | - | KEMET | 36 | Quote Request | |
| C320C104K5R5TA | Kemet | 6700 | Quote Request | ||
| C320C104K5R5TA | 17700 | Quote Request | |||
| C320C104K5R5TA | KEMET | 36 | Quote Request |
Key Customers
Why FORESKY Is Chosen
Fast sourcing for hard-to-find components
Alternative part proposals from former manufacturer engineers
Basic six-month warranty, including returns and exchanges
Batch procurement support for full BOM lists
Specifications
Product specifications are provided for reference only. For official information, please refer to manufacturer-issued datasheets and other official documents.
| Height - Seated (Max) | 6.604 mm |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Output Voltage | 5 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 3.18 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Case/Package | SOT-23-5 |
| Height | 5.84 mm |
| Length | 5.08 mm |
| Voltage | 50 V |
| Depth | 3.18 mm |
| Dissipation Factor | 2.5 % |
| Introduction Date | 2006-07-12 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Tolerance | 10 % |
| Dropout Voltage | 260 mV |
| Lead Diameter | 510 µm |
| Lead Length | 7 mm |
| Min Input Voltage | 8 V |
| Output Current | 150 mA |
| Voltage Rating | 50 V |
| Composition | Ceramic |
| Dielectric | X7R |