F3345-200
Overview:
Oscillator XO 20MHz 100ppm 50pF (Stability) HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin SMD T/R
Market Inventory
Partner inventory information. Not updated in real time, so items may be sold out.
| Part Number | DC | Manufacturer | Quantity | Datasheet | Quote Request |
|---|---|---|---|---|---|
| F3345-200 | N/A | FOXELECTRONICS | 6880 | Quote Request | |
| F3345-200 | FoxElectronics | 10000 | Quote Request | ||
| F3345-200 | 10337 | Quote Request | |||
| F3345-200 | 0818 | FOX(RoHS) | 765 | Quote Request |
Key Customers
Why FORESKY Is Chosen
Fast sourcing for hard-to-find components
Alternative part proposals from former manufacturer engineers
Basic six-month warranty, including returns and exchanges
Batch procurement support for full BOM lists
Specifications
Product specifications are provided for reference only. For official information, please refer to manufacturer-issued datasheets and other official documents.
| Min Operating Temperature | -10 °C |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Width | 5.2 mm |
| Frequency Stability | 100 ppm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Height | 1.5 mm |
| Length | 7.5 mm |
| Depth | 5.2 mm |
| Frequency | 20 MHz |
| Introduction Date | 2004-06-07 |
| Lead Free | Lead Free |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 4 |
| Radiation Hardening | No |
| Rise Time | 5 ns |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Nominal Supply Current | 25 mA |
| Operating Supply Current | 25 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Termination | SMD/SMT |
| Load Capacitance | 50 pF |