FXO-HC536R-30
Overview:
SMD Crystal Oscillator 30MHz 3.3V 30pF 6-Pin CSMD T/R
Market Inventory
Partner inventory information. Not updated in real time, so items may be sold out.
| Part Number | DC | Manufacturer | Quantity | Datasheet | Quote Request |
|---|---|---|---|---|---|
| FXO-HC536R-30 | FoxElectronics | 75 | Quote Request |
Key Customers
Why FORESKY Is Chosen
Fast sourcing for hard-to-find components
Alternative part proposals from former manufacturer engineers
Basic six-month warranty, including returns and exchanges
Batch procurement support for full BOM lists
Specifications
Product specifications are provided for reference only. For official information, please refer to manufacturer-issued datasheets and other official documents.
| Min Operating Temperature | -40 °C |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Width | 3.3528 mm |
| Frequency Stability | 25 ppm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Case/Package | CSMD |
| Height | 1.397 mm |
| Length | 5.1562 mm |
| Fall Time | 3 ns |
| Frequency | 30 MHz |
| Introduction Date | 2006-08-01 |
| Max Frequency | 250 MHz |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Terminals | 4 |
| Radiation Hardening | No |
| Rise Time | 3 ns |
| Max Supply Current | 35 mA |
| Max Supply Voltage | 3.465 V |
| Min Supply Voltage | 3.135 V |
| Body Material | Ceramic |
| Load Capacitance | 15 pF |