86303637BLF
Overview:
Connector Accessory, 0.157in Min Cable Dia, 0.433in Max Cable Dia, Backshell, Polyamide
Market Inventory
Partner inventory information. Not updated in real time, so items may be sold out.
| Part Number | DC | Manufacturer | Quantity | Datasheet | Quote Request |
|---|---|---|---|---|---|
| 86303637BLF | FCI(ELX) | 5595 | Quote Request | ||
| 86303637BLF | 4795 | Quote Request | |||
| 86303637BLF | 1229 | FCI | 71 | Quote Request | |
| 86303637BLF | 1317 | FCI | 100 | Quote Request | |
| 86303637BLF | 1320 | FCI | 300 | Quote Request |
Key Customers
Why FORESKY Is Chosen
Fast sourcing for hard-to-find components
Alternative part proposals from former manufacturer engineers
Basic six-month warranty, including returns and exchanges
Batch procurement support for full BOM lists
Specifications
Product specifications are provided for reference only. For official information, please refer to manufacturer-issued datasheets and other official documents.
| Min Operating Temperature | -40 °C |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 95 °C |
| Length | 32.4 mm |
| Depth | 47.3 mm |
| Introduction Date | 2015-04-28 |
| Lead Free | Lead Free |
| Number of Contacts | 9 |
| Number of Positions | 9 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Wire/Cable Diameter | 8.5 mm |
| Approvals | UL |
| Body Material | Nylon, Polyamide |
| Color | Black |
| Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Material | Nylon |
| Orientation | Straight |
| Shell Material | Thermoplastic |
| Shielding | Unshielded |
| Wire/Cable Type | Round |