614NHHR
Overview:
DC axial fan, 24 V, 60 x 60 x 25 mm, 56 m³/h, 41 dB, ball bearing, ebm-papst 614 NHHR
Market Inventory
Partner inventory information. Not updated in real time, so items may be sold out.
| Part Number | DC | Manufacturer | Quantity | Datasheet | Quote Request |
|---|---|---|---|---|---|
| 614NHHR | EBM-PAPST | 200 | Quote Request |
Key Customers
Why FORESKY Is Chosen
Fast sourcing for hard-to-find components
Alternative part proposals from former manufacturer engineers
Basic six-month warranty, including returns and exchanges
Batch procurement support for full BOM lists
Specifications
Product specifications are provided for reference only. For official information, please refer to manufacturer-issued datasheets and other official documents.
| Operating Supply Voltage | 24 V |
|---|---|
| Power Consumption | 2.9 W |
| Width | 60 mm |
| Case/Package | Axial |
| Height | 60 mm |
| Depth | 25.4 mm |
| Bearing Type | Ball |
| Material | Plastic |
| Schedule B | 8414599080, 8414599080|8414599080, 8414599080|8414599080|8414599080, 8414599080|8414599080|8414599080|8414599080 |