B82477G2223M
Overview:
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz Ferrite 2.8A 36mOhm DCR Automotive Blister T/R
Market Inventory
Partner inventory information. Not updated in real time, so items may be sold out.
| Part Number | DC | Manufacturer | Quantity | Datasheet | Quote Request |
|---|---|---|---|---|---|
| B82477G2223M | TDK-EPC | 17400 | Quote Request | ||
| B82477G2223M | 13800 | Quote Request |
Key Customers
Why FORESKY Is Chosen
Fast sourcing for hard-to-find components
Alternative part proposals from former manufacturer engineers
Basic six-month warranty, including returns and exchanges
Batch procurement support for full BOM lists
Specifications
Product specifications are provided for reference only. For official information, please refer to manufacturer-issued datasheets and other official documents.
| Height - Seated (Max) | 5.9944 mm |
|---|---|
| Width | 12.2936 mm |
| Inductance | 22 µH |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Case/Package | Nonstandard |
| Height | 6 mm |
| Length | 12.3 mm |
| DC Resistance (DCR) | 36 mΩ |
| Depth | 12.3 mm |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Radiation Hardening | No |
| Tolerance | 20 % |
| Weight | 3.599993 g |
| Current Rating | 2.8 A |
| DC Current | 2.8 A |
| Max DC Current | 2.8 A |
| Composition | Wirewound |
| Core Material | Ferrite |
| Military Standard | Not |
| Schedule B | 8504500000, 8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000 |
| Shielding | Shielded |
| Termination | SMD/SMT |