B82477P4683M
Overview:
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 2.35A 0.098Ohm DCR Automotive T/R
Market Inventory
Partner inventory information. Not updated in real time, so items may be sold out.
| Part Number | DC | Manufacturer | Quantity | Datasheet | Quote Request |
|---|---|---|---|---|---|
| B82477P4683M | TDK-EPC | 19250 | Quote Request | ||
| B82477P4683M | 17500 | Quote Request | |||
| B82477P4683M | EPCOS | 6000 | Quote Request |
Key Customers
Why FORESKY Is Chosen
Fast sourcing for hard-to-find components
Alternative part proposals from former manufacturer engineers
Basic six-month warranty, including returns and exchanges
Batch procurement support for full BOM lists
Specifications
Product specifications are provided for reference only. For official information, please refer to manufacturer-issued datasheets and other official documents.
| Height - Seated (Max) | 8.509 mm |
|---|---|
| Width | 12.4968 mm |
| Inductance | 68 µH |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Case/Package | Nonstandard |
| Height | 8.5 mm |
| Length | 12.4968 mm |
| DC Resistance (DCR) | 98 mΩ |
| Depth | 12.5 mm |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Radiation Hardening | No |
| Tolerance | 20 % |
| Current Rating | 2.35 A |
| Max DC Current | 2.35 A |
| Saturation Current | 2.45 A |
| Composition | Wirewound |
| Core Material | Ferrite |
| Schedule B | 8504500000 |
| Shielding | Shielded |