B82731M2701A30
Overview:
Ind Choke 27mH -30% to 50% Ferrite 700mA RDL - Trays (Alt: B82731M2701A30)
Market Inventory
Partner inventory information. Not updated in real time, so items may be sold out.
| Part Number | DC | Manufacturer | Quantity | Datasheet | Quote Request |
|---|---|---|---|---|---|
| B82731M2701A30 | TDK-EPC | 4000 | Quote Request | ||
| B82731M2701A30 | 4000 | Quote Request |
Key Customers
Why FORESKY Is Chosen
Fast sourcing for hard-to-find components
Alternative part proposals from former manufacturer engineers
Basic six-month warranty, including returns and exchanges
Batch procurement support for full BOM lists
Specifications
Product specifications are provided for reference only. For official information, please refer to manufacturer-issued datasheets and other official documents.
| Min Operating Temperature | -40 °C |
|---|---|
| Width | 15.0114 mm |
| Inductance | 27 mH |
| Test Frequency | 10 kHz |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current | 700 mA |
| Height | 20 mm |
| Length | 21 mm |
| DC Resistance (DCR) | 1 Ω |
| Depth | 15 mm |
| Introduction Date | 1999-06-22 |
| Lead Free | Lead Free |
| Mount | Through Hole |
| Number of Lines | 2 |
| Tolerance | 50 % |
| Weight | 8.000009 g |
| DC Current | 700 mA |
| Max DC Current | 700 mA |
| Core Material | Ferrite |
| Lead/Base Style | Radial |
| Military Standard | Not |
| Schedule B | 8504500000, 8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|85 |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Radial |