6-2154874-1
Overview:
LED Lighting Mounting Accessories Solderles LED Holder 1Piece for CLL020
Market Inventory
Partner inventory information. Not updated in real time, so items may be sold out.
| Part Number | DC | Manufacturer | Quantity | Datasheet | Quote Request |
|---|---|---|---|---|---|
| 6-2154874-1 | TE | 1994 | Quote Request |
Key Customers
Why FORESKY Is Chosen
Fast sourcing for hard-to-find components
Alternative part proposals from former manufacturer engineers
Basic six-month warranty, including returns and exchanges
Batch procurement support for full BOM lists
Specifications
Product specifications are provided for reference only. For official information, please refer to manufacturer-issued datasheets and other official documents.
| Width | 13.8 mm |
|---|---|
| Height | 3.7 mm |
| Length | 13.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Current Rating | 4 A |
| Circuit Application | Power |
| Contact Plating | Gold |
| ELV | Compliant |
| Housing Material | PBT |
| Sealable | No |