B59606A110A62
Overview:
Thermistor PTC 27 Ohm 25% 2-Pin 1210 Surface Mount Solder Pad Blister T/R
Market Inventory
Partner inventory information. Not updated in real time, so items may be sold out.
| Part Number | DC | Manufacturer | Quantity | Datasheet | Quote Request |
|---|---|---|---|---|---|
| B59606A110A62 | TDK-EPC | 32000 | Quote Request | ||
| B59606A110A62 | 42000 | Quote Request |
Key Customers
Why FORESKY Is Chosen
Fast sourcing for hard-to-find components
Alternative part proposals from former manufacturer engineers
Basic six-month warranty, including returns and exchanges
Batch procurement support for full BOM lists
Specifications
Product specifications are provided for reference only. For official information, please refer to manufacturer-issued datasheets and other official documents.
| Hold Current | 90 mA |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Operating Supply Voltage | 30 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Case/Package | 1210 |
| Length | 3.2 mm |
| Manufacturer Package Identifier | 1210 (3225 Metric) |
| Depth | 2.5 mm |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Radiation Hardening | No |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Trip Current | 180 mA |
| Contact Plating | Tin |
| Schedule B | 8533210025, 8533210025|8533210025|8533210025|8533210025|8533210025, 8533400080 |
| Resistance | 27 Ω |